3 روش آشپزی برای والدینی که کودکشان گوشت نمی خورد!

3 روش برای والدینی که کودکشان گوشت نمیخورند
فهرست مطالب

مواد غذایی پروتئینی از ارزش زیادی برخوردارند و به ویژه برای سنین رشد ضروری هستند. در حالیکه مواد غذایی متعدد دیگری نیز حاوی پروتئین میباشند. بسیاری از مواد غذایی از جمله تخم مرغ، حبوبات و مغزها حاوی پروتئین هستند. توجه داشته باشید که حدود ۲۰ تا ۱۵درصد کالری دریافتی روزانه بایستی از مواد پروتئینی تامین گردد که جزئی از آن را گوشت تشکیل میدهد. برخی والدین تصور میکنند که گوشت تنها غذای مفید است و باید به هر قیمتی شده به فرزند خود گوشت بخورانند!

طبیعی است که به دلیل اصرار زیاد خانواده ها، فرزندان نیز از خوردن گوشت خودداری خواهند کرد.

کودکان نوپا در روز حدود ۱۳ گرم پروتئین نیاز دارند شما می توانید این میزان پروتئین را به روش های مختلفی تامین کنید. تخم مرغ (یک عدد تخم مرغ آبپز = ۷ گرم پروتئین)، لبنیات (یک لیوان شیر = ۸ گرم پروتئین)(۴/۱ لیوان نخود = ۳ گرم پروتئین)(۱۰۰گرم بادام زمینی=۲۶گرم پروتئین)(۱۰۰گرم سویا =۳۶گرم پروتئین) اما اگر شما می خواهید گوشت را به عنوان یک منبع پروتئین عالی به کودکتان بدهید می توانید روشهای زیر را امتحان کنید.اگر کودکتان گوشت نمیخورد شما می توانید این روش ها را بکار ببرید. مطمئن باشید که کودکتان از یکی از این روش ها خوشش می آید.

بافت گوشت را نرم و یا ترد کنید

گوشت مرغ یا گوشت قرمز را به تکه های کوچک برش بزنید و با بیفتک کوب یا گوشت کوب بکوبید و داخل مخلوطی از شیر، آرد، تخم مرغ و زعفران قرار دهید و بگذارید چند ساعت در یخچال بماند سپس آنرا در پودر سوخاری غلت دهید.
با این روش گوشت بافت نرم تر و خوشمزه تری پیدا می کند. می تواند گوشت ها را در فر قرار دهید و یا در روغن سرخ کنید و با سبزیجات رنگی سرو کنید. مطمئن باشید فرزندتان عاشق این گوشت خواهد شد.

شنیستل درست کنید

گوشت قرمز، سینه مرغ یا بوقلمون را به تکه های نازک برش دهید و با بیفتک کوب یا گوشت کوب بکوبید. سپس آن را در آرد سوخاری یا پودر نان خشک بغلتانید و در فر قرار دهید و یا سرخ کنید. سپس با سبزیجات رنگی تزئین کنید.

طعم های مختلف را امتحان کنید

گوشت چرخ کرده و یا سینه مرغ چرخ کرده را به صورت گلوله های کوچک درآورید و آن را روی شعله کم با کمی روغن سرخ کنید. سپس هر نوع سس را که فرزندتان دوست دارد (سس گوجه فرنگی خانگی، کچاپ، مایونز یا سس سویای کم نمک و یا سس سفید و قارچ) روی گوشت ها بریزید.

Call Now Button