جست و جو

4 ریز مغذی تقویت کننده سیستم ایمنی کودکان

تقویت سیستم ایمنی کودکان
فهرست مطالب

برای پیشگیری از کرونا بهترین کار تقویت سیستم ایمنی و البته مهم تر از آن، رعایت بهداشت دست است. از نظر علمی اثبات شده است که برخی مواد غذایی در تقویت سیستم ایمنی کودکان نقش دارند:

  1. ویتامین D
  2. ویتامین C
  3. آهن
  4. زینک

ویتامین دی و تقویت سیستم ایمنی بدن

حالا که نمی توان از خانه بیرون رفت و از آفتاب که یکی از منابع تامین ویتامین دی است، دور هستید، وقت خود را برای جستجو غذاهای حاوی ویتامین دی تلف نکنید!!! قطعاً از طریق منابع غذایی نمی توانید ویتامین D مورد نیاز بدنتان را تامین کنید. کمبود ویتامین D در کشور ما بسیار شایع است و شما باید مکمل ویتامین D مصرف کنید. برای اطلاع از مقدار مصرف ویتامین D مورد نیاز خود با من در ارتباط باشید. مکمل های ویتامین D را به صورت خودسرانه مصرف نکنید، زیرا باعث مسمومیت خواهد شد.

ویتامین C

نیازی نیست یک کیلو پرتقال یا کیوی بخورید! اگر همیشه یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید و مصرف میوه ها و سبزیجات جزء برنامه غذایی همیشگی شما باشد، نگران کمبود ویتامین C نباشید.

آهن

آهن یکی از مینرال هایی لازم برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. در مطالب قبلی تغذیه کودک، در مورد علائم کمبود آهن توضیح دادم «آیا کودک من کمبود آهن دارد؟». اگر کودکتان هر کدام از علائم را داشت، جهت بررسی و تعیین میزان مصرف آهن با من در ارتباط باشید تا بصورت اختصاصی وضعیت کودکتان بررسی شود.

چرا کودک دچار کبود آهن می شود؟

زینک و منابع زینک

مغزها، غذاهای دریایی مثل ماهی، میگو، گوشت و عدس از منابع خوب آن هستند. غذاهایی که حاوی آهن نیز هستند به عنوان منبع زینک در نظر گرفته می شدند. متاسفانه کمبود زینک هم در کشور ما شایع است و ما متخصصین کودکان پس از بررسی شرایط و رژیم غذایی کودک، از زینک مکمل استفاده می کنیم. در صورتی که در مورد کمبود زینک فرزندتان نگران هستید با ما در ارتباط باشید.
ریز مغذی های دیگری نیز وجود دارند که در تقویت سیستم ایمنی نقش دارند، ولی با این ۴ مورد شروع می کنیم زیرا کمبود  ویتامین D, C, آهن و زینک شایع تر است. در مطالب بعدی، سایر ریز مغذی های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن را بررسی خواهیم کرد.

عضویت در کلوپ یکساله سلامت و تغذیه کودکان

% عضویت با تخفیف ویژه به مدت محدود – پرداخت نقد یا اقساط %

دسترسی آنلاین به بیش از 13 ساعت ویدیو آموزشی در زمینه سلامت و تغذیه کودک، تشکیل پرونده الکترونیک، تفسیر منحنی رشد و تغذیه، مشاوره اختصاصی، تنظیم برنامه غذائی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی

پاسخگوی سوالات شما هستیم

نوبت دهی تلفنی پاسخگویی در اینستاگرام