جست و جو

نکات عملی تغذیه شیرخوار با شیر خشک

نکات عملی تغذیه شیرخوار با شیر خشک
فهرست مطالب

برای گرم کردن شیشه شیر خشک، آیا می توان آن را در مایکروفر قرار داد؟

چون مایکروفر دمای یکنواختی را در شیر ایجاد نمی کند، ممکن است باعث سوختگی دهان شیرخوار شود. برای گرم کردن شیشه شیر، آن را زیر آب داغ بگیرید یا در یک قابلمه آب داغ قرار بدید و بعد خوب تکان داده تا دما یکنواخت شود.

بعد از اینکه شیر خشک را درست کردین، حداکثر چند ساعت می توانید در دمای اتاق نگه دارید؟

بعد از اینکه شیر را آماده کردید، باید بلافاصله به بچه بدین تا حداکثر ۲-۱ ساعت بعد داخل یخچال بگذارید. اگر شیر بیش از ۲ ساعت در دمای اتاق باشد، باید باقیمانده شیر را بیرون بریزید. شما می توانید شیر خشک آماده شده را تا ۲۴ ساعت در یخچال نگه دارید.

آیا افزودن ۳ پیمانه شیر خشک به هر ۶۰ سی سی آب با هدف وزن گرفتن سریعتر کودک درست است؟

خیر، به هیچ وجه این کار را نکنید و فقط شیر را طبق استاندارد درست کنید. اضافه کردن میزان پودر شیر خشک باعث تشنه شدن شیرخوار و به هم خوردن املاح و الکترولیت های بدن میشود. اضافه کردن آب بیشتر به شیر خشک ممکن است باعث تشنج شود و میزان کالری کافی برای رشد به بدن کودک نمیرسد.

اگر شیرخوار شیر را بالا بیاورد (از گوشه دهان بریزد) به چه علت است؟

بالا آوردن مقدار کمی شیر، طبیعی است و مثل استفراغ نیست که با فشار بالا بیاورد و سپس احساس ناراحتی کند. شما باید در این حالت سر شیشه را چک کنید که زیاد گشاد نشده باشد، شیر خیلی زیادی نخورده باشد و ممکن است هوای زیادی بلعیده باشد.

می توان شیرهایی که با آهن غنی شده اند را به کودکان داد؟

شما ممکن است شنیده باشید که آهن باعث یبوست میشه. ولی شیرهایی که با آهن غنی شده اند برای تامین آهن مورد نیاز و رشد سلول های بدن کودکتان لازم است. آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کنند که تمام بچه هایی که شیر خشک می خورند تا سن یک سالگی شیر خشک های غنی شده با آهن مصرف کنند.

 

عضویت در کلوپ یکساله سلامت و تغذیه کودکان

% عضویت با تخفیف ویژه به مدت محدود – پرداخت نقد یا اقساط %

دسترسی آنلاین به بیش از 13 ساعت ویدیو آموزشی در زمینه سلامت و تغذیه کودک، تشکیل پرونده الکترونیک، تفسیر منحنی رشد و تغذیه، مشاوره اختصاصی، تنظیم برنامه غذائی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی

پاسخگوی سوالات شما هستیم

نوبت دهی تلفنی پاسخگویی در اینستاگرام